Зварювальний факультет

Коли українські соціологи провели опитування серед майбутніх студентів та абітурієнтів, виявилося, що вектор вибору професії змістився у діаметрально протилежний бік – сьогодні не престижно здобувати професії будівельників і зварювальників. Молодь хоче бути маркетологами, піар-менеджерами, менеджерами по туризму чи готельному бізнесу, дизайнерами.

Але хтось же повинен і промисловістю та будівництвом займатися. Не дивлячись на те, що зараз конкурсний відбір на технічні спеціальності значно поменшав, багато хто йде у виш здобувати кваліфікацію будівельника/зварювальника/агронома.

Навчання у «Київський політехніці» завжди було престижним, бо цей виш входить в топ найкращих навчальних закладів країни. Тут здобувають освіту більше 20 тис. студентів, багато приїжджають з-за кордону.

Зварювальний факультет входить у число 18 факультетів, що сьогодні є в Національному технічному університеті України.

Як створювався факультет?

Його історія почалася з 1948 року під проводом видатного вченого і інженера Євгена Оскаровича Патона. Так, так, саме того Патона, в честь якого названо один зі столичних мостів. Та й взагалі, Київ вважається світовою столицею зварювальної науки, а Патон особисто започаткував вітчизняну школу зварювальників.

На початку свого існування факультет мав лише одну кафедру – кафедра зварювального виробництва. В свій час, з 1935 до 1938 рр. її очолював Є.О. Патон. Він же заснував і основний принцип викладання і навчання – наука-виробництво-кадри. Цей принцип Патона став традицією і зберігається по сьогоднішній день.

У 1955 році в інституті була проведена реорганізація, що призвела до об*єднання зварювального факультету з механічним. Потім цей факультет став називатися механіко-машинобудівний. У 1975 році, за ініціативи вже сина Є.О. Патона, Бориса Євгенійовича Патона, факультет зварювання був відроджений, але принципи, що стояли біля витоків факультету, збережені.

У 1975 році також на факультативному підрозділі з*явився Учбовий центр зварювання.

Сьогодення факультету

На разі підготовка бакалаврів і магістрів ведеться на трьох кафедрах факультету:

  • Кафедра електрозварювальних установок
  • Кафедра зварювального виробництва
  • Кафедра інженерії поверхні

2008 рік став для підрозділу історичним – факультет отримав сертифікат від Національного органу Міжнародного інститут зварювання. Це дає змогу готувати кваліфікаційні кадри в стінах факультету за міжнародними нормами і стандартами.

Випускники мають змогу не тільки працевлаштуватися на посади в профільних металургійних та будівельних підприємствах, вони можуть розробляти новітні технології зварювання, трудитися над науковими працями в цій царині.

Кращі студенти кафедр мають змогу проходити стажування в профільних закладах Сполучених Штатів та країн Європейського Союзу. За спец програмою можна отримати другу вищу освіту «Міжнародний інженер зварювання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *