Хіміко-технологічний факультет

«Київська політехніка» відома далеко за межами країни. Цей виш й досі називають за звичною назвою – «Київська політехніка» або «Київський політехнічний інститут». На справді ж, сьогодні цьому вищому навчальному закладу надане звання університету. Це вже цілий учбовий конгломерат, що включає в себе 8 наукових інститутів, 18 факультетів та інші структурні підрозділи.

Наприклад, Центр культури та мистецтв КПІ є однією з найбільших сцен країни. В складі НТУУ можна побачити і такі інститути, як механіко-машинобудівний, телекомунікаційних систем, видавничо-поліграфічний інститут. Також є 18 факультетів. Більшість з них має технічний напрямок, як і весь університет в цілому.

До складу цих технічних факультетів входить і хіміко-технологічний.

Історія виникнення факультету

Його історія починається разом з літописом інституту, тобто в 1898 році. Це один з найстарших факультетів в університеті. Його створення відповідало запитам тодішньої епохи, коли різкий технологічний і технічний прогрес потребував нових кваліфікаційних кадрів з вищою освітою.

Перший випуск інженерів з факультету відбувся вже у 1903 році. Дмитро Іванович Менделєєв особисто очолив першу екзаменаційну комісію. З того часу на факультеті пропрацював не один видатний вчений своєї епохи. Завдяки цьому факультет зміг здобути авторитет в світовій хімічній науці і завоювати пальму першості серед хіміко-технологічних вишів світу.

Сучасний літопис хіміко-технологічного факультету

На сьогодні факультативний підрозділ зберігає лідируючи позиції серед українських вишів, що готують майбутніх інженерів в цій галузі. Сам факультет складається з 7 випускових кафедр та однієї загальної – кафедра загальної та неорганічної хімії.

Решта кафедр готує за наступними напрямками:

  • кафедра органічної хімії та технології органічних речовин
  • кафедра хімічної технології композиційних матеріалів
  • кафедра кібернетики хіміко-технологічних процесів
  • кафедра технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології
  • кафедра технології електрохімічних виробництв
  • кафедра хімічної технології кераміки та скла
  • кафедра фізичної хімії

Факультет здійснює підготовку майбутніх фахівців за двома освітньо-кваліфікаційними напрямками – бакалавр та магістр.  Випускники кафедр хіміко-технологічного факультету отримують всі необхідні знання, щоб працювати в передових галузях науки та промисловості, здатні проводити новітні дослідження з синтезу органічних хімічних сполук, розробляти протикорозійні технології для космічної та електронної техніки, вміють створювати новітні екологічно чисті хімічні технології.

Для випускників кафедри відчиняються двері для працевлаштування в хімічні установи НАНУ, науково-дослідних інститутах, що спеціалізуються на розробках в хімічній галузі, а також влаштовуватися на хімічні підрозділи підприємств, як українських, так і світових.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *