На сьогоднішній день в «Київській політехніці» навчається більше 25 тисяч студентів. Кожного року тисячі абітурієнтів розглядають цей виш в якості майбутньої альма-матер та готові отримувати освіту в одному з найпрестижніших вищих навчальних закладів України.
Сам університет, який за звичкою досі називають «Київською політехнікою», налічує на сьогоднішній день 18 факультетів, 8 інститутів та десяток інших структурних підрозділів, що разом складають Національний технічний університет України.
Історія створення теплоенергетичного факультету
Теплоенергетичний – це один із вісімнадцяти факультетів, який є один з «найстарших» серед решти факультетів. Було його створено ще в 1931 році і на початку він носив назву теплотехнічний факультет. Потім наступні сім років на факультеті проводилися реорганізаційні заходи і тільки в 1938 році факультет остаточно залишився у складі КПІ.
Коли почалася Друга світова війна і території України загрожувала окупація, кафедра разом з інститутом була евакуйована в Ташкент. Потім, після того як Україна була звільнена від нацистів, інститут повернувся на звичне місце.
Починаючі з 1957 року на факультеті активно розвивається наукова діяльність, чому сприяло створення Проблемної лабораторії теплообміну і газодинаміки. В стінах лабораторії почали проводити дослідження роботи парогенераторів, теплообмінних процесів в особливих умовах і т.д.
У 1962 році факультет остаточно отримав сучасну назву – теплоенергетичний. В той же рік під юрисдикцію підрозділу було переведено кафедру автоматизації промислових процесів промисловості. Раніше ця кафедра підпорядковувалася металургійному факультету, який було розформовано.
У 1975 році факультет справив новосілля у власно збудованому п*ятиповерховому корпусі. Це дозволило значно модернізувати і удосконалити навчання, адже на площі більш ніж 14 тис. кв. метрів були створені сучасні лабораторії та науково-дослідницькі центри.
У 1985 році була відкрита нова, спеціалізована кафедра на факультеті – кафедра підготовки інженерів з атомної енергетики для атомних станцій. Того ж року з*явилася і кафедра автоматизації проектування енергетичних процесів і систем.
Сучасна історія факультету
Свій літопис факультет теплоенергетики починав з 5 кафедр. Їх кількість збереглася і по сьогодні, хоча самі кафедри піддалися значній реорганізації. Сьогодні факультет пропонує підготовку кадрів на таких кафедрах:
- Кафедра атомних електричних станцій та інженерної теплофізики
- Кафедра теоретичної та промислової теплотехніки
- Кафедра автоматизації проектування енергетичних процесів та систем
- Кафедра автоматизації теплоенергетичних процесів
- Кафедра теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій
На базі факультету можна здобути і другу вищу освіту. Випускники факультету працюють на провідних посадах атомних, металургійних, інших промислових підприємство, очолюють їх енергетичні підрозділи. Працюють в науково-дослідних лабораторіях, приватних промислових компаніях.