Молодь і спорт – поняття майже не роздільні. Особливо спорт популярний серед студентської молоді. Тому не дивно, що українські виші так приділяють увагу спортивному вихованню своїх студентів. Що вже й казати, коли річ заходить про один з найпрестижніших вишів країни – «Київської політехніки».
Сьогодні цей ВНЗ носить назву Національного технічного університету України імені Ігоря Сікорскького. Однак, зберіг свою первозданну назву і по сьогодні, бо всі знають його як «Київську політехніку».
Спортивні традиції ВНЗ, що збереглись до сьогодення
Літопис університету почався писатися ще наприкінці 19 сторіччя, а методичні матеріали для навчання студентів розробляли особисто Мендєлєєв, Тімірязєв та Микола Жуковський. Майже з початку свого існування спорту надали особливе місце в виші, не дивлячись на те, що його профіль був виключно технічним.
Починаючи з 1909 року у навчальному закладі відкривають безліч спортивних секцій:
- легка атлетика;
- фехтування;
- вітрильний спорт;
- ковзани та лижі;
- гімнастика;
- боротьба.
Особливо важливу роль «Київська політехніка» відіграла у повоєнні роки, коли необхідно було різноманітними методами підіймати не тільки країну з руїн, але і дух його населення. Тому, і викладачі, і студенту вишу активно долучилася до командних і індивідуальних змагань, в яких приймали участь виші з усього Радянського Союзу.
Треба зазначити, що сама спортивна кафедра з’явилася у КПІ ще задовго до війни, у 1934 році.
У 1960 році студентів починають готувати за напрямком спортивної спеціалізації, тобто здобувається вища спортивна освіта. Потім у виші проводять реорганізацію, що призводить до тимчасового припинення підготовки студентів на цьому напряму.
Вже у 1985 році був проведений масштабний ремонт, завдяки якому на спортивній кафедрі з’явилися два павільйони з великими басейнами, спортивні зали для занять боротьбою, легкою та важкою атлетикою, спортивних ігор. КПІ знову починає підготовку по спортивній спеціалізації.
Спортивне сьогодення вишу
Сьогодні спортивне життя ВНЗ таке ж насичене, як і 30 років тому. Студенти активно залучаються не тільки до міжвузівських змагань, але й до міжнародних. В стінах НТУУ «КПІ» проводяться академічні заняття груп більш ніж по 10 напрямкам:
- пауерліфтинг;
- важка гімнастика;
- 5 видів боротьби;
- легка атлетика;
- шейпінг;
- настільний теніс;
- бокс;
- туризм;
- волейбол;
- великий теніс;
- плавання;
- кульова стрільба.
Важливим надбанням для вишу є те, що існують спеціальні групи, які ведуть спортивну підготовку студентів з вадами здоров’я. Програма складена з урахуванням особливостей розвитку кожного студента. Заняття проводяться на кафедрі фізичної реабілітації.
Оскільки програма викладання у КПІ налаштована за Болонським процесом, студент має право самостійно обрати вид спорту, яким прагне займатися, а також викладача.
У вишу є багатий досвід організації спортивних змагань різних рівнів, в тому числі, на рівні міжнародному.