Радіотехнічний факультет

Сьогодні «Київська політехніка» носить офіційну назву Національного технічного університету України імені Сікорскього, однак, більшість й досі називає його за звичною назвою – Київський політех або Київська політехніка.

Насправді ж, це один з найбільш престижніших технічних вишів країни, історія якого розпочалася ще наприкінці 19 сторіччя. Як і годиться університету з такою багатою і довгою історією, за більш ніж сто років виш розвинувся до 8 інститутів, 18 кафедр кожна з яких налічує не менше 5 спеціальностей та напрямків, а також інших структурних підрозділів, що створюють один масштабний проект під назвою «КПІ».

Історія створення радіотехнічного факультету

Ще у 1921 році було засновано електротехнічний факультет. На його базі і було засновано радіотехнічний, а сам електротехнічний піддався реорганізації у 1930 році і був окремо викреслений у Київський енергетичний інститут, а факультет радіотехніки так і продовжив своє існування.

Першим очільником факультету та однойменної кафедри став професор В.В.Огієвський. У 1943 році з’являється кафедра радіоприймальних пристроїв і треба зазначити, що її працівники та студенти зробили непосильний вклад у розробку радіотехніки для військових потреб.

Пізніше, у 1949 році на базі факультету був створений науковий напрямок з дослідження електроніки надвисоких частот.

Сьогодення факультету та його кафедри

Не дивлячись на те, що з 1930 року назва факультету залишилися без зміни, суть підготовки майбутніх спеціалістів змінилася докорінно. Сьогодні тут готують майбутніх спеціалістів не тільки в області радіо та техніки. Це сучасна наукова база, яка дає студентам знання в області телекомунікацій, високих інтелектуальних технологій, високочастної техніки і т.д.

Здобути освіту можна за декількома напрямками. На факультеті є наступні кафедри:

  • Кафедра радіоконструювання та виробництва радіоапаратури
  • Кафедра радіоприймання та оброблення сигналів
  • Кафедра теоретичних основ радіотехніки
  • Кафедра радіотехнічних пристроїв та систем

Й зараз факультет відомий своїми розробками. Наприклад, відома радарна системна «Кольчуга», що поставлена на службу Збройних сил України та здатна захистити наше небо від ворожих об’єктів. Також на базі радіотехнічного факультету було розроблено криміналістичну лабораторію Міністерства внутрішніх справ, за допомогою якої розслідують та розкривають злочини.

Отже, якщо вас цікавить сучасна радіоелектроніка, ви хочете дізнатися, з чого створені сучасні гаджети та як вони працюють, то цього точно навчать на одній з чотирьох кафедр радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ».

Треба окремо зазначити, що випускники факультету затребувані. Деякі з них успішно роблять кар’єру в таких всесвітньо відомих компаніях, як MOTOROLA та ALCATEL. Багато випускників будують свої кар’єри на провідних українських каналах після здобуття освіти на цьому факультеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *