Приладобудівний факультет

Літопис «Київської політехніки», яка сьогодні називається Національним технічним університетом України, почався ще наприкінці 19 сторіччя. Виш було створено за аналогією популярних вишів Відня, Праги, Цюріха того часу, поява технічного навчального закладу відповідала запитам епохи – технічний прогрес породив попит на спеціалістів з вищою освітою.

Сьогодні НТУУ «КПІ» носить ім*я видатного українського вченого та авіаконструктора Ігоря Сікорського, важко переоцінити його внесок в розвиток світової авіації. Треба ще зазначити, що університет входить до числа найкращих технічних вишів країни – навчатися тут престижно і цікаво.

Приладобудівний факультет входить до числа 18 факультетів навчального закладу.

Історія створення та сьогодення факультету

У 1962 році народився цей факультет з кафедри приладів точної механіки і гіроскопічних приладів. На той час галузь приладобудування активно розвивалася, технічний прогрес йшов семимильними кроками, суспільство потребувало нових кваліфікаційних кадрів з якісною підготовкою. Саме тому ректорат вишу вирішив відокремити від механічного факультету, куди входила і вищезазначена кафедра, факультет приладобудування.

За майже 60 років свого існування факультативний підрозділ розвинувся до великого структурного об*єкта, що включає в себе 8 кафедр, веде активну науково-дослідницьку діяльність, співпрацює в міжнародній площині.

  • кафедра виробництва приладiв
  • кафедра оптичних та оптико-електронних приладiв
  • кафедра наукових, аналітичних та екологічних приладів i систем
  • кафедра інформацiйно-вимiрювальної техніки
  • кафедра приладобудування
  • кафедра приладiв i систем орiєнтацiї i навігації
  • кафедра приладiв i систем неруйнівного контролю
  • кафедра автоматизації експериментальних досліджень

Так, кафедра приладобудування забезпечує фундаментальну підготовку спеціалістів, що можуть працювати в галузі конструювання приладів, комп*ютерного моделювання приладів і апаратів і т.д. Активно співпрацює з подібними кафедрами Франції, Німеччини, Білорусі.

На кафедрі приладів орієнтації і систем навігації викладацький склад веде не тільки зразкову викладацьку діяльність, а й активно публікується. Наприклад, у 1997 році вийшов друком учбовий посібник «Фізичні процеси в приладах і системах», який був затверджений профільним міністерством для подальшого його використання у викладацькі програмі.

Наявність такої кафедри, як кафедра наукових, аналітичних та екологічних приладів i систем говорить про те, що на базі університету готують кваліфікаційні кадри, що здатні створювати ефективні вимірювальні технології в галузі екологічної безпеки. Враховуючи те, що сьогоднішнє техногенне суспільство активно руйнує екологічні системи, необхідна якісна система контролю та моніторингу шкідливої діяльності людства. Такими системами здатні забезпечувати фахівці, що випускаються кафедрою.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *