Інженерно-хімічний факультет

Якщо абітурієнт зі всією серйозністю підходить до вибору майбутньої професії і своєї альма-матер, то в списку обраних ним вишів майже завжди є «Київська політехніка». Навіть якщо майбутній студент хоче отримати престижну гуманітарну освіту, то і тоді цей навчальний заклад не виключають зі списку вишів, в які абітурієнт буде намагатися вступити.

Цьому є причина – «Київська політехніка» входить в десятку найкращих вищих навчальних закладів України. Наразі, він носить статус університету, називається Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського. Тут навчаються більше 20 тис. студентів, є значний відсоток іноземних студентів – освіта в «КПІ» вважається престижною далеко за межами нашої держави.

У складі «Київської політехніки» знаходиться 18 факультетів – як технічних, так і гуманітарних. До числа технічних входить і інженерно-хімічний факультет.

Історія створення

1938 рік можна вважати офіційним роком народження цього факультету, але його літопис почав писатися на 10 років раніше. 30-ті роки 20 сторіччя відзначилися значним прогресом. Індустріалізація суспільства почала диктувати свої умови, необхідні були нові рішення в секторі будівельних і конструкційних матеріалів, тобто, необхідно було створення нових машин для хімічних технологій.

Саме тому, в 1928 році на хіміко-технологічному факультеті з*явилася кафедра хімічного машинобудування. І вже у 1938 році ця кафедра лягла в основу створення нового факультету – інженерно-хімічного.

У період фашистської окупації факультет був евакуйований, а після повернення інституту до Києва підготовка кадрів по інженерно-хімічному напрямку велася на механічному факультеті. І лише в 1954 факультет відновили в окремому статусі.

У 1978 році факультет будує для себе новий корпус загальною площею 5 тис. кв. метрів. В ті часи навіть викладачі (в т.ч. професори) та студенти брали активну участь в будівництві нового корпусу для свого факультету.

Факультет сьогодні

Наразі на факультативному підрозділі повноцінно функціонує 4 кафедри:

  • кафедра автоматизацiї хiмiчних виробництв
  • кафедра екології та технології рослинних полімерів
  • кафедра хiмiчного, полiмерного і силікатного машинобудування
  • кафедра машин і апаратiв хiмiчних та нафтопереробних виробництв

Викладачами ведеться підготовка студентів за освітньо-кваліфікаційними рівнями – бакалавр та магістр.

Кожна кафедра вирізняється не тільки якісною підготовкою майбутніх спеціалістів, але й активною науково-дослідною діяльністю. Наприклад, кафедра хімічного і силіконового машинобудування підтримує зв*зяки з подібними навчальними закладами США, Канади, Японії І Німеччини, веде інформаційний обмін з міжнародними і українськими профільними підприємствами.

Випускники мають змогу працювати на керівних посадах підприємство хімічної промисловості, виступати керівниками проектних розробок у цьому секторі промисловості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *