Інженерно-фізичний факультет

Національний технічний університет України почав свою історію ще наприкінці 19 сторіччя, коли значний технічний і технологічний прогрес потребував принципово нових методів підготовки кваліфікаційних кадрів. Народившись на стику століть, Київський політехнічний інститут точно відповідав запитам епохи.

Цей виш був створений за таким же принципом, як створювалися технічні виші у великих містах тодішньої Європи – Цюріх, Варшава, Відень і т.д. Біля витоків створення КПІ стояли видатні вчені-сучасники – Тімірязєв, Менделєєв, Жуковський.

За більш ніж сто років навчальний заклад зазнав значної реконструкції і розширення. Сьогодні це великий учбовий конгломерат, що складається з 8 окремих інститутів і 18 факультетів. Він вже давно носить звання університету з найвищим рівнем акредитації, але його й досі називають «Київська політехніка».

Факультети, здебільшого, мають технічний напрям освіти, але є і гуманітарні. Інженерно-фізичний факультет – це цілком технічний структурний підрозділ університету.

Історія створення факультету

Його народження співпало з важкими часами, що переживав сам інститут і країна в цілому. У 1944 році було прийняте рішення про створення металургійного факультету. Звичайно, що підготовка інженерів-металургів і металознавців точно була головною метою створення факультету – країну треба було відбудовувати і підіймати з руїн після найжорстокішої війни сучасності.

За роки існування факультет розширювався, також змінювалися назви. Так, у 1962 році він став називатися механіко-технологічний факультет. З 1973 року факультет отримав нову назву – фізико-технологічний. І тільки у 1975 році остаточно закріпилася назва, яку ми знаємо і сьогодні – інженерно-фізичний.

В різні роки факультет очолювали професори, доктори і кандидати, які здобували освіту на цьому ж факультативному підрозділі. Традиції збереглися і в наш час.

Чим факультет живе сьогодні?

Сьогодення факультативного підрозділу відрізняється надзвичайною активністю і відповідальним відношенням до навчання з боку викладацького складу. Студентам надають необхідні знання не тільки в рамках учбових програм, але й виходячи за їх межі. Факультет визнано одним зі світових центрів підготовки спеціалістів у відповідному секторі промисловості.

На факультеті є власна науково-дослідна лабораторія з новітнім обладнанням.

Підготовка за освітньо-кваліфікаційними бакалаврів і магістрів ведеться на 5 кафедрах:

  • кафедра металознавства та термiчної обробки
  • кафедра фiзико-хiмiчних основ технологiї металів
  • кафедра ливарного виробництва чорних i кольорових металів
  • кафедра високотемпературних матерiалiв та порошкової металургії
  • кафедра фiзики металiв

Навчальні програми інтегровані у Європейський освітній простір, що дає змогу випускникам розраховувати на працевлаштування не тільки в Україні, але й за їх межами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *