Факультет соціології і права

Історія одного з найбільших та найстарших вишів України почала писатися ще в далекому 1896 році, коли була зібрана спеціальна комісія із науковців, громадськості та меценатів, що остаточно вирішила формат майбутнього вищого навчального закладу. Київський політехнічний інститут абсолютно відповідав запиту епохи і був створений за принципом провідних вишів Відня, Цюріха, Дрездена і інших європейських міст.

За більш ніж сто років інститут розвинувся до широкомасштабного учбового конгломерату, що об*єднав 8 наукових інститутів, 18 факультетів та інші структурні підрозділи; йому присвоєно звання університету. Тут навчається більше 20 тисяч студентів, в основному, по технічному напрямку.

Факультет соціології та права вибивається з загальної картини технічного вищого навчального закладу, але це зовсім не заважає вже більше 20 років готувати майбутні кадри по соціології та юриспруденції в стінах вишу.

Історія створення факультету та його сьогодення

Факультативний підрозділ з соціології та права почав своє існування в 1996 році. Однак, на початку свого існування це були два окремі факультети, які здійснювали паралельно підготовку соціологів та спеціалістів з права. У 2007 році ректоратом було прийнято рішення об*єднати два факультети в один.

Сьогодні факультет складається з 5 кафедр:

  • Кафедра теорії та практики управління
  • Кафедра інформаційного права та права інтелектуальної власності
  • Кафедра соціології
  • Кафедра господарського та адміністративного права
  • Кафедра філософії

Також є три загальні кафедри:

  • Кафедра психології і педагогіки
  • Кафедра публічного права
  • Кафедра історії

Кожна з окремих кафедр має свою власну цікаву історію. Так, наприклад, кафедра адміністративного та господарського права почала своє існування ще в 1989 році, а в 1994 році називалася кафедрою господарського та кримінального права.

Співробітниками факультету було проведення опитування серед респондентів щодо якості підготовки кваліфікаційних кадрів.  Більше 45% опитаних, що працевлаштовували на роботу випускників факультету, оцінюють їх рівень підготовки як «високий». Ще майже 55% заявили, що рівень підготовки «скоріше високий».

Результати опитування свідчать, настільки якісним та серйозним є підхід викладацького складу факультету до своєї роботи і настільки добре вони готують майбутніх бакалаврів та магістрів.

Так, випускник за фахом» соціологія володіє широким спектром знань та достатнім набором інструментів, щоб здійснити якісне маркетингове, соціальне чи політичне дослідження. А от випускники кафедр по юриспруденції добре знаються на господарському та адміністративному праві, володіють вичерпними знаннями в області права інтелектуальної власності.

На сьогоднішній день освітній процес здійснюється добре укомплектованим викладацьким складом, серед яких 10 професорів та 50 кандидатів наук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *