Факультет прикладної математики

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» входить в десятку кращих вишів країни, він затребуваний як серед українських абітурієнтів, так і на міжнародній арені – щороку сюди приїжджають здобувати вищу освіту сотні іноземних студентів.

Загалом, на факультетах вищого навчального закладу навчається більше 20 тисяч студентів. Кожного року як свою майбутню альма-матер університет обирають тисяча абітурієнтів. Навчають тут, в основному, на технічних спеціальностях, але є і гуманітарні дисципліни і навіть факультети. НТУУ й досі називають за звичною для нього назвою – «Київською політехнікою», не дивлячись на те, що вишу вже давно присвоєно звання університету.

Історія цього навчального закладу почалася ще в далекому 1896 році, біля витоків створення вишу стояли меценати та громадськість, а перший учбовий матеріал був складений такими видатними науковцями, як Тімірязєв, Жуковський та Менделєєв.

Сьогодні це технічний університет, що складається з 8 інститутів та 18 факультетів, також йому підпорядковуються інші структурні підрозділи.

Одним з таких факультетів є факультет прикладної математики.

Коли було створено факультет прикладної математики?

У 1990 році рішенням ректорату та спеціальної ради було прийнято відокремити від факультету інформатики та обчислюваної техніки окремий факультативний підрозділ. Так з*явився факультет прикладної математики.

Оскільки прикладна математика – це одне з направлень математики, що передбачає використання математичних моделей і даних в інших галузях та науках, такий факультет в технічному виші просто необхідно було рано чи пізно створити.

До того ж, «матемізація» науки стала основною тенденціє суспільства на межі двох тисячоліть і наперед визначила, настільки спеціалісти з прикладної математики будуть затребуваними.

Існування факультету сьогодні

На разі факультет складається з трьох кафедр:

  • кафедра системного програмування і спеціалізованих комп’ютерних систем
  • кафедра прикладної математики
  • кафедра програмного забезпечення комп’ютерних систем

То кого ж готують в стінах факультету? На разі навчання на факультеті прикладної математики здійснюють за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр та магістр. Випускники вищезазначених кафедр стають фахівцями в галузі програмування, проектування операційних систем, розробки систем математичного забезпечення, мають змогу працювати зі спеціалізованими комп*ютерними мережами і т.д.

Бакалаври та магістри факультету прикладної математики після закінчення учбового закладу мають змогу працевлаштуватися в науково-дослідні лабораторії та підприємствах, що займаються розробкою математичних систем для різних галузей промисловості, компаніях, що займаються забезпеченням інформаційних технологій та інше.

Треба зазначити, що навчальний матеріал для студентів розроблений з урахуванням наднових осягнень в області фундаментальних та прикладних наук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *