Якщо серед українських студентів спитати, який технічний виш є найпопулярнішим та найзатребуванішим в країні, на думку спадає один – Національний технічний університет України, який всі звикли називати «Київською політехнікою». Тепер виш носить назву видатного вченого та авіаконструктора українського походження Ігоря Сікорського.
З моменту свого створення (90-ті роки 19 сторіччя) інститут зазнав величезних змін та реорганізацій, у часи нацистської окупації разом з усіма кафедрами він був евакуйований до іншої республіки, але одразу ж після звільнення території України від нацистів, повернувся на своє звичне місце.
Сьогодні це технічний виш найвищого, четвертого, рівня акредитації. Під його юрисдикцією знаходиться 8 наукових інститутів, 18 кафедр та декілька інших структурних підрозділів.
Фізико-математичний факультет входить у число тих 18 факультетів, з яких складається університет. Напрям освіти – в основному, технічний.
Історія створення факультативного підрозділу
Його історія пишеться на сучасних сторінках існування вишу – факультет був створений вже за незалежної України, у 1996 році. Базою для створення окремого факультету послугували кафедри фундаментальної підготовки.
Ініціатива поступила від тодішнього ректора університету М.З. Згуровського. Було зазначено, що у виші завжди приділяли особливу увагу науково-дослідній роботі в області фізико-математичних наук, тому, створення такого факультету стало цілком логічним і відповідало запитам тодішніх науковців та студентів навчального закладу.
Структура факультету сьогодні
На разі факультет може похвалитися не тільки якісною підготовкою майбутніх спеціалістів, а й широкою науковою діяльністю, в тому числі, і з міжнародними структурами. На факультеті діє 7 кафедри. Із них три випускові і чотири загальні:
- кафедра математичної фізики
- кафедра загальної фiзики та фiзики твердого тіла
- кафедра математичного аналiзу та теорiї ймовiрностей
- кафедра диференціальних рiвнянь
- кафедра загальної та теоретичної фізики
- кафедра нарисної геометрiї, iнженерної та комп’ютерної графіки
- кафедра загальної та експериментальної фiзики
Ведеться підготовка студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр та магістр. Випускники кафедр отримують необхідний рівень знань в різних областях фізики – від аеродинаміки до фізики атомного ядра. На факультеті викладають учбовий матеріал таким чином, щоб студенти могли максимально оволодіти числовим моделюванням та моделюванням фізичних процесів, теорією самоорганізації складних система та теорією катастроф, тут вчать аналітиці та практиці.
Випускники отримують необхідну кваліфікацію, щоб займатися як теоретичними дослідженнями, так і практично застосовувати свої знання, працюючі у провідних компаніях чи науково-дослідних інститутах.