Факультет лінгвістики

Історія НТУУ ім. І.Сікорського налічує більше 100 років і почалася вона з ідеї створити технічний виш на честь 25-річчя сходження царя Олександра II на престол. Ідея створення належить промисловцям та мануфактурникам, які збирали кошти на створення вишу, у тому числі, і у меценатів.

З того часу Київський політехнічний інститут біло перейменовано в університет, виш отримав найвищий ступінь акредитації, а також звання одного з найпрестижніших технічних вищих навчальних закладів України.

Сьогодні це цілий науково-навчальний конгломерат, який включає в себе 8 наукових інститутів, 18 кафедр та близько 10 інших структурних підрозділі. Центр культури та мистецтв КПІ вважається однією з найбільших сцен країни.

Навчають тут, в основному, технічним спеціальностям, але є і гуманітарні навчальні підрозділи. Наприклад, факультет лінгвістики.

Як створювався факультет?

Його історія почалася вже в сучасній незалежній Україні. Факультет було засновано у 1995 році. Треба зазначити, що технічність вишу наклала відбиток і на цьому факультеті, адже, ідея створення – поєднати вивчення іноземних мов з поглибленням в технічні та економічні царини. Отже, основний напрям підготовки – це висококваліфіковані перекладачі технічної та ділової літератури.

З моменту свого творення факультет активно розвивався, розширював міжнародні зв’язки, залучався до міжнародних програм по співробітництву та обміну досвідом.

Сьогодення факультету лінгвістики

Вивчення іноземних мов було «престижним» навіть в минулі сторіччя. Що вже й казати про сьогодення, коли досконале знання декількох мов розчинає двері у будь-які компанії світу. Тому, на факультеті лінгвістики НТУУ ніколи не буває дефіциту в абітурієнтах.

Навчання майбутніх бакалаврів та магістрів проходить на 8 кафедрах, що функціонують в межах факультету. Ці кафедри поділенні на дві основні групи.

Отже, до складу випускової кафедри входять такі:

  • кафедра теорії, практики та перекладу французької мови (профілююча)
  • кафедра теорії, практики та перекладу англійської мови (профілююча)
  • кафедра теорії, практики та перекладу німецької мови (профілююча)

А до складу кафедри загальноуніверситетської підготовки увійшли наступні підрозділи:

  • кафедра англійської мови технічного спрямування № 1 та №2
  • кафедра української мови, літератури та культури
  • кафедра англійської мови гуманітарного спрямування № 3
  • кафедра мовної підготовки іноземців

Окремо хочеться звернути увагу на кафедру української мови, що дає поглиблене вивчення рідної мови та літератури. Адже, професійний лінгвіст – це не той, що досконало володіє іноземною мовою, це той, що, в першу чергу, досконало володіє рідною.

На кафедрах викладають не тільки мовознавчі та літературознавчі дисципліни. В навчальну програму введені культурознавчі предмети, що дають завершальну картину знання іноземної мови, її походження та особливості. Мову не можна вивчити без знання про культурні особливості народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *