Факультет інформатики та обчислюваної техніки

Національний технічний університет України є одним з найстарших та найпрестижніших вишів країни, його історія почалася ще наприкінці 19 сторіччя. Учбовий матеріал для майбутніх студентів особисто складали видатні вчені тієї епохи – Мендєлєєв, Жуковський, Тімірязєв. А Дмитро Іванович Мендєлєєв особисто очолив першу екзаменаційну комісію, яка визначала, хто пройде вступні іспити і стане студентом новоствореного вишу.

Сьогодні вищий учбовий заклад розвинувся до 8 інститутів, 18 факультеті, студентів навчають більш ніж на сотні різних спеціальностей. Університет має власний культурний центр, спортивний підрозділ, де відкрито більше 10 різних спортивних секцій.

Факультет інформатики та обчислюваної техніки входить в 18 основних університетських факультативних підрозділів. Відлік його історії почався ще на початку 20 сторіччя.

Історія створення факультету

В 1918 році було створено електротехнічний факультет. На разі, всі кафедри, що входять до складу факультету інформатики, існували саме на електротехнічному факультеті. В такій «комплектації» факультет існував аж до 1962 року, коли від нього відокремили декілька кафедр та створили факультет автоматики та електроприладобудування.

Середина 20 сторіччя відзначилася сильним технічним проривом людства, технології не стояли на місці, факультет автоматики також стрімко розвивався. Така тенденція призвела до того, що у 1975 році факультет було знову розділено на два окремі. Так, в стінах КПІ з*явився факультет систем управління і факультет електроприладобудування і обчислюваної техніки. І вже в 1985 році було створено з деяких кафедр факультет з тією назвою, яку ми знаємо сьогодні – факультет інформатики та обчислюваної техніки.

Факультет сьогодні

Зараз навчання на факультеті проходить на чотирьох спеціалізованих кафедрах:

  • Кафедра обчислювальної техніки
  • Кафедра автоматизованих систем обробки інформації та управління
  • Кафедра автоматики i управління в технічних системах
  • Кафедра технічної кібернетики

Наприклад, кафедра автоматики і управління в технічних системах є однією з провідних кафедр України в підготовці висококваліфікованих кадрів по комп*ютерно-інтегрованим системам управління з поглибленим вивченням найсучасніших галузей науки і техніки. А от створена в 1960 році кафедра обчислюваної техніки стала першою, котра готувала фахівців по програмному і апаратному забезпеченню.

Кафедра технічної кібернетики відзначається активною участю у науково-дослідних програмах, в тому числі, і в міжнародних. На кафедрі автоматизованих систем обробки інформації вчать студентів системному мисленню та фундаментальним знанням, що охоплюють широкий спектр спеціалізацій.

Випускники факультету отримують ступінь магістра чи бакалавра, мають змогу влаштуватися на провідні українські та іноземні підприємства, науково-дослідні центри, займатися власною профільною справою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *