Національний технічний університет України імені Ігоря Сікорського відомий далеко за межами країни, щорічно з-за кордону сюди приїжджають здобувати вищу освіту сотні іноземних студентів. Серед українських абітурієнтів виш, який називають за більш звичайною назвою «Київська політехніка», користується не меншою популярністю та попитом.
Треба зазначити, що навчання у цьому вищому навчальному закладі вважається дуже престижним, адже НТУУ «КПІ» входить в ТОП найкращих вишів країни. Здебільшого, тут здобувають саме технічну освіту, ВНЗ пропонує здобути спеціальність на більш ніж сотні різних напрямків.
Сам виш складається з восьми інститутів та 18 факультетів. У складі кожного факультету налічується не менше (здебільшого, більше) чотирьох кафедр. Також до складу університету входять інші структурні одиниці, наприклад, Центр культури та мистецтв КПІ, що є однією з найбільших концертних залів країни.
Історія створення факультету електроніки
Цей факультет почав свою історію в 1962 році і на початку він називався «Факультет радіоелектроніки». Таку назву він мав аж до 1973 року. Потім підрозділ став називатися «Факультет електронної техніки». Таку назву він носив до 1996 року. І тільки в середині 90-х факультет отримав звичну для себе назву.
Існування факультету як самостійного підрозділу КПІ почалося з трьох кафедр, але з кожними наступними 5-10 років з’являлися нові кафедри. Так, у 1974 році виникла кафедра теоретичної електроніки. У 1985 році факультет почав готувати інженерів на новій кафедрі – Систем автоматизованого проектування. А у 1996 році до факультету додали ще три кафедри.
Також хочеться окремо звернути увагу, що у 1992 році студентів почали готувати за дуже специфічною спеціальністю – Біомедична електроніка. Для молодої самостійної держави це була «дефіцитна» спеціальність на той час. Готували таких спеціалістів на кафедрі теоретичної електроніки.
Склад факультету сьогодні
Сьогодення одного з найбільших факультетів вишу відзначається насиченістю та затребуваністю. Сотні абітурієнтів щороку обирають навчання за однією зі спеціальностей, що розподілені між сімома кафедрами:
- кафедра мікроелектроніки
- кафедра промислової електроніки
- кафедра конструювання електронно-обчислювальної апаратури
- кафедра звукотехніки і реєстрації інформації
- кафедра електронних приладів та пристроїв
- кафедра електронної інженерії
- кафедра акустики і акустоелектроніки
В стінах факультету отримують знання та спеціальності за такими напрямками, як телекомунікації, нанотехнології, акустичні електронні системи та акустика, проектування комп’ютерних технологій та інше.
Деякі кафедри обладнання власними лабораторіями та науково-дослідними підрозділами з надсучасним обладнанням. Випускники кафедр мають змогу працевлаштуватися у провідні компанії України, Канади, Кореї, Німеччини та США.