Факультет електроенерготехніки та автоматики

Національний технічний університет України входить в список найкращих вишів країни. Навчатися тут престижно, якість освіти відповідає міжнародним стандартам та нормам, випускники мають змогу працевлаштуватися не тільки в провідних компаніях України, а й в інших країнах світу, включаючи Євросоюз.

На користь якості навчання в «Київській політехніці» каже й те, що на його факультетах навчаються багато іноземних студентів. І не тільки з країн третього світу, а й з розвинених країн, наприклад, Китаю.

Багата історія технічного навчального закладу почалася ще тоді, коли Україна була у складі царської Росії. В принципі, сам виш був створений меценатами на честь 25-ої річниці сходження царя Олександра II на престол. У витоків інституту стояли такі видатні вчені своєї епохи, як Жуковський, Менделєєв та Тімірязєв.

Сьогодні університет носить назву на честь видатного українського вченого та авіатора Ігоря Сікорського. До його складу входить 18 факультетів, у тому числі, і факультет електроенерготехніки та автоматики.

Як створювався цей факультет?

Особливо приємно писати про факультети, які мають майже таку ж багату історію, як і сам інститут. У вересні місяці 1918 року особливим наказом спеціальної комісії при «Київському політехнічному інституті» був створений електротехнічний факультет, який можна вважати «пращуром» багатьох сьогоднішніх університетських факультетів.

В період з 1933 по 1934 рр. від факультету від*єднують два підрозділи – радіотехнічний та теплоенергетичний факультети. В такому вигляді електротехнічний факультет функціонує ще протягом 30-ти років і аж в 1962 році знову відокремлюють два факультети – автоматики і приладобудування та електроенергетичний. Ще у 1978 році від електроенергетичного відділяється новий факультет – електротехнічний.

Вже в 1988 році ці два факультети об*єднаються знову, але в новий, реструктуризований факультет – електроенерготехніки та автоматики.

Сучасний літопис факультету

Сьогодні факультет веде підготовку майбутніх спеціалістів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр та магістр. Він складається з 6 кафедр:

  • кафедра автоматизації енергосистем
  • кафедра електричних мереж і систем
  • кафедра теоретичної електротехніки
  • кафедра електромеханіки
  • кафедра автоматизації електромеханічних систем та електроприводу
  • кафедра відновлювальних джерел енергії

Викладацький склад факультету вирізняється професіоналізмом та відповідальним підходом до підготовки майбутніх кваліфікаційних співробітників, що мають змогу працювати в сфері електротехніки, електроенергетики. Випускники здобувають кваліфікацію, щоб самостійно проектувати сучасні електромеханічні та електроенергетичні системи, більш того, вони мають змогу очолювати структурні підрозділи та займати керуючі посади в енергетичних та енергопостачальних компаніях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *