Якщо говорити про те, в якому українському виші є найкращий вибір технічних спеціальностей, на думку спадає найбільший технічний навчальний заклад країни – Національний технічний університет України. Починалася його історія ще в 90-тих роках·19 сторіччя як «Київського політехнічного інституту». Пізніше він затвердився як «Київська політехніка» і з тих пір це стало другою загальною назвою вишу.
В 1995 році вишу був присвоєний статус університету, а ще в 2016 йому присвоїли ім*я видатного вченого та авіаконструктора українського походження Ігоря Сікорського. Сьогодні це масштабний учбовий конгломерат, який включає в себе інститути, факультети та інші структурні підрозділи.
Під юрисдикцією НТУУ знаходяться цілих 8 наукових інститутів, серед яких є інститут енергозбереження та енергоменеджменту, механіко-машинобудівний та фізико-технічний. Також до складу університету входить 18 факультетів, більшість з них – технічного напрямку.
Наприклад, є такий технічний факультет біомедичної інженерії.
Історія започаткування факультету
Один з наймолодших факультетів, як не дивно, має одну з найцікавіших історій створення. Так, поява факультету біомедичної інженерії в 2002 році однозначно стала відповіддю на вимогу часу – створення нових технологій для медичної галузі. Цей факультативний підрозділ створювався при безпосередній участі іншого відомого українського вишу – Медичного університету ім. Богомольця.
Це перший раз в історії незалежної держави, коли навчальний заклад почав готувати спеціалістів з біомедичної інженерії. З того часу факультет розвинувся до окремої структурної одиниці і веде не тільки активну підготовку фахівців, але й широку науково-дослідницьку діяльність.
Сьогодення факультету
На разі до складу факультету входить 6 кафедр, з них 4 випускові та 2 загальні.
- Кафедра спортивного вдосконалення
- Кафедра фізичного виховання
Випускові кафедри:
- Кафедра біомедичної інженерії
- Кафедра трансляційної медичної біоінженерії
- Кафедра біомедичної кібернетики
- Кафедра біобезпеки і здоров’я людини
Підготовка студентів ведеться за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями – бакалавр та магістр. Також на факультеті є навчально-науковий медико-інженерний центр.
Фахівці, що випускаються з факультету, отримують необхідний об*єм знань, щоб працювати на кафедрах вищих навчальних медичних закладів, працювати в діагностичних та клінічних центрах як державного, так і приватного призначення. Також випускники можуть працювати в науково-дослідних інститутах НАН.
Окрім якісної викладацької діяльності, факультет веде активну співпрацю з багатьма спортивними федераціями, клубами України, співпрацює з методико-біологічними центрами держави. Є досвід співпраці на міжнародному рівні. Це дозволяє втілювати сучасні методології в викладацьких програмах.