Центр культури та мистецтв НТУУ «КПI»

Національний технічний університет України імені Ігоря Сікорського зберіг свою первозданну назву «Київський політехнічний інститут». А ще його знають як «Київську політехніку», один з найвідоміших та найпрестижніших вишів країни, де готують студентів майже по всім відомим технічним спеціальностям.

Історія його почалася ще наприкінці 19 сторіччя як звичайного технічного вишу. Сьогодні це цілий комплекс з філій, відділів та навіть зі своїм культурним  підрозділом. Центр культури та мистецтв НТУУ «КПІ» – найвідоміша концертна зала України.

Колективи та гуртки, що функціонують в рамках Центру культури та мистецтв «КПІ»

На сьогоднішній день можна зі стовідсотковою впевненістю казати, що Центр культури та мистецтв «КПІ» є окремою структурною одиницею вишу, на базі якого ведуть свою діяльність декілька колективів та гуртків художньої самодіяльності. Серед найвідоміших можна виділити наступні:

  • Народний ансамбль танцю «ПОЛІТЕХНІК». Гурт спеціалізується на танцювальних номерах. Їх специфіка – представляти народні танці з різних куточків та регіонів нашої країни, акцентуючи уваги на різноманітті танцювальної культури України. Заснований цей ансамбль ще в післявоєнному 1946 році.
  • Народна хорова капела. Хор приймає активну діяльність у культурному житті країни, активно виступає не тільки на культурних заходах держави, але й гастролює у інші країни світу. У Прибалтиці, наприклад, капела не один раз брала участь у конкурсі «Овентус». Хор було засновано аж у 1947 році.
  • Ансамбль бального танцю «Троянда». Саме з цього ансамблю почалася історія конкурсу бальних танців в Україні. В ансамблі нараховується 50 учасників, здебільшого це студенти «Політехніки». Заснований гурт був у 1985 році.
  • Народна самодіяльна капела бандуристів. Наймилозвучніший український народний інструмент – це бандура. Не дивно, що  на базі культурного центру «КПІ» був створений гурт, що грає на цих інструментах. Капела була заснована у 1961 році ентузіастом, який відмітився своє безмежною лобов’ю до української музики.
  • Театр естрадних мініатюр «ЕТА». Ще один популярний вид естрадного жанру, який користується особливим попитом серед студентів, що прагнуть виступати на сцені.

Загалом, Центр культури та мистецтв при «КПІ» можна назвати осередком бурхливого студентського життя поза лекціями та факультативами. Саме тут проводять збори та генерують ідеї талановиті студенти «Київської політехніки», в цих стінах запалюються нові зірки української естради.

Кмітливість, гумор, винахідливість та молодість – це слова, якими характеризується атмосфера, що панує в стінах культурного осередку. Адже основу цього осередку складають молоді, завзяті люди, що прагнуть увірвати максимум задоволення та радощів від своєї молодості!

На сцені Центру культури та мистецтв часто виступають відомі українські виконавці, артисти театру та кіно. Тут часто проводять творчі вечори відомі українські діячі культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *