Факультет біотехнології та біотехніки

Біотехнології – це майбутнє, яке настало вже сьогодні. Саме за біотехнологіями стоять найгучніші наукові відкриття останнього десятиріччя. Професія біотехнолога вважається престижної, а найкращим випускникам провідних вишів відкривають двері сучасні науково-дослідницькі центри.

Біотехнологія – це використання живих організмів та процесів біології у промисловості та виробництві. Саме завдяки цій науці людство отримало покращену якість життя, покращенні та більш поживні продукти харчування, більш якісний одяг. Завдяки зусиллям біотехнологів за останні 10 років вдалося зменшити використання шкідливих пестицидів у сільському господарстві.

Факультет біотехнології і біотехніки входить в один із 18 факультетів Національного технічного університету України імені Ігоря Сікорського. На сьогодні «Київська політехніка», як більшість називає цей виш, входить в ТОП найкращих вищих навчальних закладів України, що готує студентів по технічним спеціальностям.

В складі НТУУ перебуває майже десяток інститутів, 18 кафедр та близько десяти інших структурних підрозділів.

Історія створення факультету

Біотехнологія – це сучасна наука, яка затребувана останні 20-30 років. Томі і історія створення факультету починається з Міленіуму, бо його було створено лише у 2001 році. Сам факультет з’явився на базі кафедри загальної та біоорганічної хімії.

Треба зазначити, що це перший подібний факультет, який було засновано в Україні на 2001 рік. Очолила його Л.М. Шинкаренко. Однак, цікавим є той факт, що підготовка інженерів-біотехнологів велася в стінах вишу ще з 1992 року, коли в світі остаточно визначилися зі значущістю біологічних технологій.

Сьогодення факультету

Зараз в стінах факультету студентів готують на чотирьох кафедрах:

  • кафедра екобіотехнології та біоенергетики
  • кафедра біоінформатики
  • кафедра промислової біотехнології
  • кафедра біотехніки та інженерії

На кафедрі біоінформатики працюють дві науково-дослідні лабораторії – Лабораторія магнітних нанотехнологій в медицині, а також Лабораторія фізичних та інформаційних технологій в медицині та біології. А от на кафедрі промислової біотехнології вчать проводити аналіз генетичних ризиків (надважливий сектор медицини), розробляти засоби діагностики інфекційних хвороб та ін..

На кафедрі біотехніки та інженерії майбутні науковці отримують знання, які можна застосовувати в області клонування, штучного запліднення, техніці штучної підтримки життєдіяльності донорських органів і т.д.

Студенти, що здобувають освіту на одній з чотирьох кафедр факультету біотехнології та біотехніки, мають змогу отримати посади в провідних фармацевтичних компаніях, науково-дослідних центрах, медичних лабораторіях, що спеціалізуються на інженерній біології.

Кожна з кафедр факультету має багатий досвід міжнародного співробітництва з провідними вишами світу, а також з міжнародними профільними компаніями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *